ČSOB Pojišťovna ARENA vyhlíží páté univerzitní derby…

Pardubice – Stále populárnější univerzitní sport si našel své místo i mezi fanoušky ledního hokeje ve východních Čechách. Obě univerzity v sousedních krajích se spolu utkají v nejkrásnější kolektivní hře, pátý vzájemný souboj hostí pardubická ČSOB Pojišťovna ARENA ve čtvrtek 13. prosince 2018 od 18.00 hodin.

Dosavadní bilance je příznivější 3:1 pro Univerzitu Hradec Králové. Využít domácího prostředí a snížit ji chce Univerzita Pardubice. „Univerzitní sport vnímáme jako důležitou součást akademického života a jsme rádi, že se můžeme připojit k této již tradiční akci. Věřím, že tentokrát se povede našim hokejistům vyhrát,“ řekl rektor Univerzity Pardubice Jiří Málek.

Reklama
Reklama

„Samozřejmě, že našemu týmu přeji výhru a také v ní věřím. Ale také si myslím, že daleko více tady jde o společnou sportovní zábavu a zpestření vztahů s univerzitou ze sousedního města. Když vyhrají Pardubice, tak jim rád pogratuluji,“ uvedl Kamil Kuča, rektor Univerzity Hradec Králové.

Již popáté se v hokejovém derby spolu utkají Univerzita Pardubice a Univerzita Hradec Králové.
Author: Jan Jedlicka
« 1 z 6 »

Úvodní vhazování provedou zástupci obou univerzit. Derby si nenechají ujít sportovní manažeři obou východočeských extraligových klubů, a to Pavel Marek za Pardubice a Jaroslav Bednář za Hradec Králové. I letošní třetí ročník by tak mělo divákům přinést další atraktivní podívanou. Po zápase je od 21.00 hodin připravena pro fanoušky afterpárty v Hobé Music Hall Pardubice.

Cena vstupenky na hokejové utkání je 100 korun a společná vstupenka na hokejové utkání i na afterpárty je za 170 korun. Pro studenty obou univerzit se prodávají lístky se slevou za 80 korun, resp. za 150 korun. Lístky lze zakoupit v online aplikaci na klubovém webu Dynama, zlevněné vstupenky pro vysokoškoláky také na Katedře tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice v Kunětické ulici, anebo ve studentském klubu Áčko v univerzitním kampusu v Pardubicích – Polabinách. Na Univerzitě Hradec Králové jsou k dostání v Centru služeb v budově A.

„Při loňském derby nám vítězství uteklo v první třetině, letos budeme bojovat, abychom využili domácí prostředí a dokázali porazit hokejisty Univerzity Hradec Králové,“ řekl k chystanému utkání kouč pardubického týmu Petr Filip, který zároveň vyučuje na Katedře tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice: „Doufáme, že štěstí bude letos stát při nás a dostaneme vítězný pohár z univerzitního derby do Pardubic.“

„Nejen studenti, ale i zaměstnanci univerzity se těší, že půjdou fandit našemu hokejovému týmu. Samozřejmě chceme vyhrát. Berou to jako společenskou meziuniverzitní záležitost. Myslím, že je dobře, když se takto společně s Univerzitou Pardubice dokážeme bavit a připravit takovou akci. Mezi Hradcem Králové a Pardubicemi byla vždy určitá rivalita. My však toto bereme jako sport a jsme rádi, že se obě univerzity dokáží společně pobavit i změřit síly,“ nechal se slyšet Adrián Agricola, hlavní trenér Univerzity Hradec Králové.

„Univerzitní derby naše vztahy se sousední univerzitou nerozděluje, ale naopak spojuje. Navíc, hokej je v Česku velmi populární a v Pardubicích obzvláště, tak jsem rád, že se tato tradice ujala nejenom v Praze, Brně a Ostravě, ale také v našem regionu,“ doplnil Jiří Málek.

Ceny vstupenek:

  • Utkání: 100 korun / 80 korun pro studenty
  • Afterpárty: 100 korun / 100 korun pro studenty
  • Balíček (utkání a afterpárty): 170 korun / 150 korun pro studenty

Program 5. Univerzitního derby, čtvrtek 13. prosince 2018:

  • 17.00 hodin: otevření ČSOB Pojišťovna ARENY
  • 18.00 hodin: začátek utkání Univerzita Pardubice – Univerzita Hradec Králové
  • 21.00 hodin: začátek afterpárty v Hobé Music Hall
  • po skončení afterpárty budou připraveny svozy do Hradce Králové
Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram