Chrudimská porodnice převzala finanční dar během Dne zdraví…

Chrudim – Za tradiční lze označit akci Den zdraví, která se koná v chrudimské nemocnici. V areálu nemocnice si dnes návštěvníci mohli vyzkoušet resuscitaci nebo nechat poradit se zdravou výživou. Součástí akce byl také Běh naděje, jehož výtěžek byl věnován na výzkum rakoviny. Slavnostního předání šeku pro chrudimskou porodnici byl přítomen radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Popularita preventivních akcí rok od roku roste a jsem tomu velmi rád. Zlepšovat péči o vlastní zdraví může v předstihu každý z nás. Nemocnice Pardubického kraje pořádá během roku vzdělávací akce ve všech zařízeních,“ sdělil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Reklama

Pro všechny zájemce byla na dni zdraví připravena preventivní vyšetření, jako je měření krevního tlaku, hladiny cholesterolu a cukru v krvi nebo se pobavit o správné výživě s nutriční poradkyní. Návštěvníci měli také možnost vidět modely miminek s abstinenčními příznaky a na dalším modelu mohli vidět, co způsobuje miminku třepání v raném věku.  V zahradě nemocnice se uskutečnil Běh naděje. Výtěžek z této humanitární nesoutěžní akce poputuje na výzkum rakoviny. Děti měly možnost si vyzkoušet na simulátorech zábavnou formou resuscitaci.

Chrudimská porodnice převzala finanční dar během Dne zdraví
« 1 z 4 »

Gynekologicko-porodnické oddělení převzalo od společnosti Elektrárny Opatovice šek s částkou 300 tisíc korun. „Velice mne těší pozornost, kterou elektrárna naší nemocnici dlouhodobě věnuje. Sponzorský dar bude využit na nákup porodního lůžka, čímž se zvýší komfort maminek, které přicházejí do chrudimské porodnice. Dobrou zprávou je, že v letošním roce jich je více než loni,“ dodal Ladislav Valtr.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama