Česáková má bronz z Evropy…

Benátky / Pardubice – V první polovině září se konalo v italských Benátkách Mistrovství Evropy veteránů v lehké atletice. Českou republiku skvěle reprezentovala členka AC Pardubice Jana Česáková, veteránská kategorie W50.

Nejdříve obsadila 7.místo ve finále na 300m překážek v novém českém rekordu 54,39 s. Zvítězila časem 47,42s Moronin/Itálie.  Dále výkonem 434 cm obsadila 10.místo ve skoku dalekém, vítězkou se stala skokem dlouhým 508cm – Moronin/Itálie. A konečně přišla na řadu disciplína,kterou Jana umí nejlépe. Ve finále na 80m překážek opět v novém českém rekordu časem 13,37s. získala bronzovou medaili. Od stříbrné medaile ji dělily pouze 3 setiny vteřiny. Evropskou šampionkou v této disciplíně se stala časem 13,14s Siekkinnen /Finsko.

Letošní atleticko-veteránská sezona byla tak pro Janu zatím nejúspěšnější, vytvořila celkem 7 nových českých rekordů v uvedených disciplínách.

Zdroj a foto: AC Pardubice