Centrální příjmy pod drobnohledem. V Ústí nad Orlicí začnou práce již letos…

KRAJ – Významnými krajskými investicemi v oblasti zdravotnictví jsou jednoznačně stavby centrálních urgentních příjmů v Orlickoústecké a Pardubické nemocnici. Stavba v Ústí je rozdělena na dvě stavební etapy, přičemž první z nich bude dokončena již v letošním roce a následně zahájena druhá. V případě Pardubic se očekává dokončení v roce 2023. Zástupci Pardubického kraje tyto dvě velké investice detailně dozorují v rámci pravidelných kontrolních dní

CUP Ústí nad Orlicí

„Celkové náklady na stavbu I. a II. etapy Centrálního urgentního příjmu v Ústí nad Orlicí činí přes 446 milionů korun včetně DPH před dokončením výběrového řízení na dodavatele II. etapy stavby. Pakliže vše půjde dle našich předpokladů, tak bychom v letošním roce dokončili první etapu stavby a zároveň paralelně s dokončením zahájili etapu druhou. Toto je předpokládáno koncem října,“ uvedl hejtman Martin Netolický. V rámci stavby jsou připravována také akustická opatření k omezení hluku v okolí. „Akustická opatření řeší naše nemocnice s tím, že v souvislosti s dokončováním stavby bude zahájen zkušební provoz, v rámci kterého budou probíhat měření hluku. Spolu s tím budou tato opatření realizována,“ řekl náměstek hejtmana Roman Línek

Reklama

Stavba centrálního příjmu v Ústí nad Orlicí je rozdělena na dvě etapy. „První etapa nás bude stát 69 milionů korun a má být dle smlouvy dokončena do 100 dní od předání staveniště. Součástí prací je výstavba energobloku, nové rozvody a přípojky vodovodu, kanalizace, plynovodu, venkovní rozvody osvětlení, elektronických komunikací a medicinálních plynů. Budeme také řešit různé terénní a sadové úpravy a přilehlé komunikace,“ uvedl krajský radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Stavba centrálního urgentního příjmu Pardubice

CUP Pardubice

Začátkem letošního roku byla v rámci areálu Pardubické nemocnice zdemolována budova bývalé dětské chirurgie, což byl jeden z nezbytných kroků pro přípravu budovy centrálního příjmu. Nyní čile pokračují přípravy, které pacient nevidí. „V tuto chvíli připravujeme jednotlivé kroky tak, aby byla stavba včetně instalace zdravotnické techniky dokončena v roce 2023. Předpokládaná hodnotou stavby se stále drží na částce 1,5 miliardy korun,“ řekl hejtman Netolický. 

Jednotlivé kroky v rámci přípravy upřesnil náměstek Roman Línek. „V tuto chvíli čekáme na vyjádření hygieniků a hasičů k dokumentaci pro stavební povolení. Věříme, že 15. července podáme žádost o stavební povolení,“ sdělil Línek.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama