Celníci stále nachází padělky…

Pardubice – Pardubičtí celníci za čtyři měsíce tohoto roku zadrželi více než 2 500 kusů falsifikátů v hodnotě sedm a půl milionu korun, několik tisíc kusů jich také zlikvidovali.

V kamenných obchodech v regionu narazili na různý sortiment, jemuž co do množství vévodí plastové sandály, dámské oblečení, sportovní obuv a hračky. Nabízené věci porušovaly slovní nebo obrazovou ochrannou známku.

Reklama

Celníci našli také padělky, které byly dovezeny z Číny. Jednalo se o trička s krátkým rukávem, jež byla neoprávněně opatřena názvy zahraničních hudebních skupin. Napodobeniny se ukrývaly mezi výrobky pro domácnost a nábytkem.

Pro podezření z porušování práv německého výrobce automobilů zadrželi také kontejner plný dětských odrážedel. Majitel dotčené značky však ve stanovené lhůtě nezažádal o zničení zboží, ani nepodal návrh na řešení soudní cestou. Celníci tedy zboží uvolnili.

Opačným způsobem, a to zničením, Celní úřad pro Pardubický kraj řešil v letošním roce 1 555 padělků obuvi a dalších celkem 5 041 výrobků, jako například šál, pánských trik s dlouhým rukávem, magnetek a kuličkových per atd. Učinil tak, neboť proto byly splněny zákonem stanovené podmínky a humanitární organizace neprojevily o nabízené věci zájem.

Zdroj a foto: Celní úřad pro Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama