Borci z Pardubic si skvěle vedli na mezinárodní soutěži v TFA Ostravská věž…

Ostrava / Pardubice – Marek Víšek, Petr Plaček a Daniel Knápek, to jsou borci, kteří reprezentovali HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice na mezinárodní soutěži v disciplínách TFA Ostravská věž.

Na start pravděpodobně nejnáročnějšího závodu TFA („Nejtvrdší hasič přežije“) v rámci Evropy se postavilo sedm desítek závodníků a závodnic z celé ČR, Slovenska a Polska. Závodníci absolvovali v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové láhve a přilby, celkem devět nejrůznějších pohybových, silových a překážkových disciplín na čtyřech úsecích. Cíl byl tradičně na vrcholu vysoké pece, zvané Bolt Tower (zde posedmé, předtím se pětkrát běhalo na věž ostravské Nové radnice) podle známého jamajského sprintera.

Reklama
Borci z Pardubic si skvěle vedli na mezinárodní soutěži v TFA Ostravská věž
« 1 z 10 »

Počasí bylo v industriální Dolní oblasti Vítkovic po celou středu 1.5.2019 slunečné a příjemné.

Závodníci museli zdolat hned čtyři opravdu náročné úseky – roztáhnout hadice na vzdálenost 80 m a další dvě 20 m hadice sbalit. Další disciplínou bylo 100 úderů do tzv. hammerboxu desetikilogramovou palicí. Přenést 28kg závaží na vzdálenost 30 m, přemístit figurínu vážící 80 kg na stanoviště vzdálené 70 m a potom všem ještě překonat 3 m vysokou bariéru. Třetí disciplínou bylo umístění dvou nastavovacích žebříků, vyběhnout do patra a vytáhnout závaží vážící 20 kg a napojit proudnice na monitor. Už teď si říkáte, že to všechno není možné? Tak ještě závodníky čeká poslední disciplína a tou bylo vyběhnutí do 16. patra vysoké pece Bolt Tower..

To vše zvládli hasiči z Pardubic ve skvělém čase a obsadili v kategorii družstev 3. místo. V jednotlivcích pak právě Petr Plaček s časem 6.41,19 minut obsadil třetí místo.

Gratulujeme!

Reklama

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •  
Reklama