Za volant usedli bez řidičského průkazu a ovlivněni alkoholem. Řidička nadýchala přes tři promile…

CHRUDIMSKO – Během víkendu v okrese Chrudim policejní hlídky při silničních kontrolách odhalili řidiče, kteří se rozhodli řídit vozidlo i přes to, že jsou značně pod vlivem alkoholu nebo nevlastní žádné řidičské oprávnění.

Prvního z nich zastavili kolegové z „krajské dopravky“ v sobotu v Heřmanově Městci před jednadvacátou hodinou. Jednalo se o jednatřicetiletou ženu z Hrochova Týnce, která řídila osobní vozidlo Opel Zafira. Lustrace řidičky odhalila, že má tři platné zákazy řízení motorových vozidel. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterého se svým jednáním dopustila, jí hrozí až dva roky odnětí svobody.

Reklama
Reklama

V neděli necelé dvě hodiny po půlnoci byl kontrolován další hříšník. Toho zastavili v Chrudimi, ulice Sečská místní kolegové. Devětadvacetiletý muž předložil veškeré potřebné doklady a podrobil se dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní s hodnotou 0,83 promile alkoholu v dechu. Na místě přišel o svůj řidičský průkaz. Příslušný správní úřad rozhodne o výši pokuty a délce zákazu činnosti.

Třetím nezodpovědným řidičem byla čtyřicetiletá žena, kterou v neděli před osmnáctou hodinou zastavili skutečští policisté v obci Proseč u fotbalového hřiště. I zde po předložení veškerých dokladů byla vyzvána k provedení dechové zkoušky pomocí přístroje Dräger, které se dobrovolně podrobila. Hlídka se nestačila divit, když se na přístroji ukázala pozitivní hodnota 3,46 promile. Takto vysoká hodnota může být pro člověka i smrtelná, přes to žena při kontrole jevila známky pouhé nervozity. Řidičský průkaz jí byl na místě zadržen.Případ šetříme jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí až jeden rok za mřížemi.

Zdroj a foto: Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram