Během dvou hodin odhalili strážníci dva podnapilé řidiče…

Pardubice – Vozidlo jedoucí v protisměru kolem služebny městské policie zaujalo hlídku, která tou dobou prováděla kontrolní činnost.

Strážníci kvůli porušení zákazu vjezdu řidiče zastavili a chtěli s ním přestupek vyřešit. Při projednávání celé události však hlídka nabyla dojmu, že je řidič pod vlivem alkoholu, což se při dechové zkoušce ukázalo jako pravdivé. Sedmačtyřicetiletý šofér nadýchal 1,21 promile. Strážníci tedy muže vyzvali, aby setrval na místě do příjezdu hlídky státní policie, která si případ převzala k dalšímu šetření.

Reklama
Reklama

O dvě hodiny později se scénář opakoval. Tentokrát hlídku zaujalo vozidlo, které se velmi nejistě pohybovalo po ulici Jana Palacha. Řidič na výzvu zastavil vozidlo, tím byla ale z jeho strany spolupráce u konce. Se strážníky se příliš bavit nechtěl a odmítal se podrobit dechové zkoušce. Jeho truc vyvrcholil pokusem o útěk. Řidiče ovšem limitoval jeho aktuální stav a také fakt, že hlídka byla trojčlenná. Po pár metrech byl muž zastaven a byla mu přiložena pouta. Po této atletické vsuvce se muž rozhodl pro spolupráci. I u něj byla dechová zkouška s pozitivním výsledkem 0,95 promile alkoholu v dechu a stejně jako v předchozím případě, i tento končí v rukou Policie ČR.

(Událost ze dne 9. 9. 2018, časy 01:30 a 03:30)
Zdroj: Městská policie Pardubice
Foto: ilustrační redakce

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram