Atleti AC Pardubice na MČR vícebojů ve Zlíně…

Zlín / Pardubice – Jako každý rok, tak i letos se atleti atletického klubu AC Pardubice účastnili mistrovské soutěže vícebojů. A i letos si odvezli ze Zlína, což bylo letošní pořadatelské město, několik cenných kovů.

Úspěch jsme zaznamenali hned v nejmladší kategorii, tedy v pětiboji mladších žáků. Po čtyřech disciplínách bylna druhém místě František Socha (AC Pardubice) s odstupem pouhých dvou bodů za vedoucím závodníkem. Závěrečná disciplína 800 metrůbyla napínavá do posledních metrů. Bohužel pro našeho závodníka se celkový odstup na prvního zvětšil na bodů jedenáct a František Socha, tak skončil na druhém místě se ziskem 2624 bodů.

Ondřej Kopecký
« z 5 »

V kategorii dorostenců získal taktéž stříbrnou medaili Ondřej Mikeš, který si obdiv vysloužil především závěrečnou disciplínou prvního dne desetiboje, když 400 metrůzaběhl jako jediný pod padesát sekund. Ve druhém dni zase oštěp dohodil nejdále ze všech závodníků až do vzdálenosti  63.20 metrů. Na prvního závodníka, jež stanovil nový dorostenecký národní rekord, výkon 6928 bodů nestačil, ale krásné druhé místo, s náskokem skoro 500 bodů na třetího, již ano. Nepopulární čtvrté místo bral David Ryba s 6016 body a hned za ním na místě pátém skončil další oddílový kolega Miroslav Špicar se ziskem 5979 bodů.

V nejstarší kategorii, tedy v mužích, skončil na třetím místě Ondřej Kopecký se ziskem 7627 bodů. Za zmínku stojí, že i s jistou únavou po prvním dni dokázal v osmé disciplíně, tedy skoku o tyči zlepšit svůj osobní rekord na úroveň 510 cm.

Za zmínku stojí ještě i 7. místo juniorky Kateřiny Hlávkové. A 6. místo juniora Václava Chudomela.

Autor: Mgr. Filip Sedlák – AC Pardubice
Zdroj a foto: AC Pardubice