Architekta a urbanistu Miloše Návesníka přiblíží přednáška v muzeu…

Pardubice – Architekt a urbanista Miloš Návesník je jednou z osobností, které zásadně ovlivnily podobu současných Pardubic. Jeho tvorba dala tvář centru města, jeho dílo důvěrně znají obyvatelé řady pardubických sídlišť, ale i hokejoví fanoušci. Nemůže proto chybět v aktuální výstavě Pardubické proměny ve Východočeském muzeu v Pardubicích. Podrobně jeho život a dílo představí přednáška jeho dcery, architektky Evy Návesníkové. Koná se ve čtvrtek 10. ledna od 18 hodin v rytířských sálech Zámku Pardubice.

Miloš Návesník (1912 až 1991) v Pardubicích pracoval v letech 1950 až 1981 ve Stavoprojektu. Podílel se na stavbě sídliště Dukla, byl hlavním projektantem sídliště Višňovka. Je autorem návrhu zimního stadionu nebo vily u tenisových kurtů Pernštýn. Především se věnoval územnímu plánování. Spolupodílel se na tvorbě sídlišť Dubina, Polabiny či Karlovina. Přednáška nazvaná Přínos Miloše Návesníka k rozvoji Pardubic ve druhé polovině 20. století se zaměří na stavbu zimního stadionu, vznik sídliště Višňovka nebo třeba na obsah územního plánu Pardubic z roku 1959,“ prozrazuje kurátorka výstavy Renáta Tetřevová.

Reklama
Zimní stadion, 1961, P 2365
« 1 z 4 »

Výstava Pardubické proměny přináší stoleté ohlédnutí s řadou jedinečných fotografií dokumentujících historii konkrétních míst od roku 1918 až do dneška, ale také dobové mapy, plány, modely a filmy. Pro veřejnost je otevřena do 27. ledna 2019 v Malém gotickém sále Zámku Pardubice.
Více na www.vcm.cz/pardubicke-promeny.

Zdroj a foto: Východočeské muzeum v Pardubicích

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram