Anglické gymnázium v Pardubicích nabízí studentům až 20 hodin angličtiny týdně…

Pardubice – Jednou ze soukromých středních škol v Pardubickém kraji je Anglické gymnázium v Pardubicích. Ve čtvrtek ráno ji navštívil hejtman Martin Netolický, který se nejprve seznámil se samotným fungováním školy, která v příštím roce bude slavit 25 let, a následně debatoval se studenty o vzniku Československa a hodnotách a odkazu T. G. Masaryka. Škola, na které je kromě gymnázia otevřen také obor Public relations, média a marketingová komunikace nebo masér, má v současné době 220 studentů v 11 třídách.

„Anglické gymnázium je v současné době svým zaměřením na rozšířenou výuku angličtiny v rámci širšího regionu unikátní. Studenti mají stanovenou výuku v tomto jazyce v rámci matematiky, biologie, zeměpisu, dějepisu a tělesné výchovy. Celková hodinová dotace týdně je až 20 hodin. Studenti jsou navíc systematicky připravování na takzvané Cambridgeské zkoušky, které jsou prestižním certifikátem znalosti anglického jazyka. I proto ve škole studují žáci z celého našeho kraje, ale i mimo něj,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který v rámci návštěvy školy zavítal také na ukázkovou hodinu matematiky v angličtině. „Je až obdivuhodné, jak lze zkombinovat náročné učivo matematiky s cizím jazykem. Studenti si tak kromě matematických dovedností osvojují také specifická slovíčka, se kterými se v rámci výuky na běžných středních školách jen velmi těžko dostanou do kontaktu,“ řekl hejtman, který v rámci své přednášky debatoval se studenty o událostech vzniku Československa, jehož 100 let si v těchto dnech připomínáme. Hejtman zároveň připomněl odkaz a myšlenky prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.

Škola byla pod původním názvem Polabská soukromá obchodní akademie založena 25. února 1994. V této době bylo možné ve škole studovat pouze jediný obor vzdělání, a to obor Obchodní akademie. Postupně se vzdělávací nabídka školy rozšiřovala. Od 1. září 2006 se změnil původní název školy na Anglické gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, s.r.o. V současné době se jedná o víceoborovou střední školu s téměř 25 letou tradicí.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram