Alkohol, drogy i jízda bez platného „oprávnění“…

CHRUDIMSKO – Přesně jako zní nadpis této zprávy, tak vypadal víkend na Chrudimsku. 

Prvního řidiče kontrolovali kolegové na Hlinecku. Řídil vozidlo BMW, dechová zkouška byla negativní, ale test na omamné a psychotropní látky zaznamenal přítomnost metamfetaminu. Odběr krve absolvoval dobrovolně, další jízda pokračovat nemohl. Nic nového zákazem další jízdy pro podezřelého nenastalo, jelikož v době za volantem měl už platnou blokaci všech skupin, na něž oprávnění získal.

Reklama

Další hříšník vjel do cesty kolegům z Chrudimi. Řídil Mazdu Demio stříbrné barvy, ale lustrace ukázala, že i on má blokaci řidičského oprávnění, což ale nebylo všechno. Vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu, nesvítilo přední levé světlo a ještě k tomu telefonoval.

Třemošničtí policisté se rozhodli zkontrolovat v sobotu v 8 hodin ráno Ford Focus, za jehož volantem sedel řidič, který nadýchal 0,38 promile.

Alkohol evidovali i chrudimští kolegové v Tuněchodech. Zde byl výsledek dechové zkoušky přes 1 promile. Dle vyjádření „hříšníka“ jde pravděpodobně o takzvaný zbytkový alkohol, neboť uvedl, že popíjel předchozí den a poslední skleničku vypil v pátek před půlnocí. Na místě mu hlídka řidičský průkaz odebrala a další jízdu zakázala.

Daleko menší hodnotu zbytkového alkoholu naměřil přístroj Dräger řidiči v Tremošnici v sobotu dopoledne. Ten uvedl, že vypil v pátek v čase od 2 do 8 hodin odpoledne 4 dvanáctistupňová piva. I přes toto množství a časovou prodlevu byla dechová zkouška 0,26 promile.

Víkendovým rekordmanem byl 47letý muž jedoucí z Rosic do Čenkovic. Kontrola proběhla na silnici 1/37 poblíž Hrochova Týnce a její výsledek byl 1,87 promile alkoholu v dechu. I jemu samozřejmě byla jízda zakázána a odebrán řidičský průkaz.

Tuto skupinu za víkend uzavřel řidič projíždějící Vlčnovem. Jeho dechová zkouška byla negativní, ale pro podezření z požití marihuany se pozitivně zbarvil tester na omamné a psychotropní látky.

Co říci na závěr? Tři dny a 7 osob, které neměly za volantem co dělat. Jednání všech je v šetření, někde jde o podezření z přestupku, u některých už o podezření z trestného činu. Štěstí je, že jízdy takovýchto řidičů neskončily tragicky, ba co víc, že na jejich nezodpovědnost nedoplatili další účastníci silničního provozu.

Zdroj a foto: Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram