A tým Dynama přebírá Břetislav Kopřiva…

Pardubice – Po čtyřech prohrách v řadě při celkovém skóre 5:23 se vedení hokejového klubu Dynamo Pardubice rozhodlo ke změně na postu hlavního trenéra. Miloše Holaně střídá Břetislav Kopřiva, asistentem zůstává Otakar Janecký. Oba trenéři vedli již čtvrteční trénink v ČSOB Pojišťovna ARENĚ.

„Miloš Holaň převzal náš A tým v nelehké době, v předminulé sezoně jej pomohl se svými spolupracovníky zachránit v baráži, v minulé jej dovedl do čtvrtfinále play off. Miloš Holaň odvedl v Pardubicích velké penzum práce. Vedení klubu mu za něj děkuje, přeje mu mnoho úspěchů v další trenérské kariéře a v osobním životě,“ uvedl předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Reklama
Reklama

Pardubice, jež mají odehráno o jedno utkání více, klesly v aktuální extraligové tabulce na dvanáctou pozici, ze třinácti zápasů mají na svém kontě stejný počet získaných bodů při skóre 28:47. „Hlavním důvodem tohoto kroku jsou neuspokojivé výsledky a herní projev A mužstva. Zvažovali jsme, jak mužstvo probudit. Chceme týmu změnou na postu hlavního trenéra dodat impulz a zastavit herní a výsledkový propad,“ uvedl šéf klubu s tím, že jmenování tandemu Břetislav Kopřiva – Otakar Janecký je dočasným řešením: „Z pozice sportovního manažera jim bude nápomocen Pavel Marek.“

Na trenérskou lavičku přichází pardubický rodák se spoustou zkušeností. „Břetislav Kopřiva má za sebou bohatou trenérskou kariéru. S mužstvem je od začátku minulé sezony, velmi dobře zná celý tým a může s ním hned pracovat bez nutnosti seznamování se s ním. S Pavlem Markem jsme přesvědčeni, že se v tuto chvíli jedná o nejlepší řešení pro Dynamo. Proto jsme se rozhodli oslovit právě jeho a děkuju mu, že tuhle výzvu přijal,“ doplnil Dušan Salfický.

„Vedení klubu děkuji za projevenou důvěru, vážím si této nabídky. Vnímám svůj úkol zodpovědně, naším společným cílem je co nejrychleji zlepšit herní projev mužstva. Prvním úkolem je zvládnout páteční derby v Hradci Králové a potěšit naše fanoušky,“ řekl po svém jmenování Břetislav Kopřiva.

Břetislav Kopřiva, jenž se narodil 30. září 1950, je zkušeným trenérem, který koučuje již třicet let. Českou nejvyšší licenci získal na Fakultě tělesné výchovy Univerzity Karlovy v Praze. Na svůj první výrazný trenérský úspěch dosáhl v roce 2002, kdy s národním týmem do osmnácti let získal z pozice hlavního trenéra ve spolupráci s Pavlem Markem bronzovou medaili na mistrovství světa. V roce 2005 dovedl juniorský tým Vsetína k zisku mistrovského titulu. V sezoně 2010/2011 se mohl s Třincem radovat z mistrovského titulu po boku současného sportovního manažera Dynama a o čtyři roky později dovedl jako hlavní trenér chomutovské Piráty do české nejvyšší soutěže.


Břetislav Kopřiva: Vést Pardubice pro mě mnoho znamená, klubu chci pomoci

Novým hlavním trenérem pardubických hokejistů se ve čtvrtek 25. října 2018 stal Břetislav Kopřiva. Zkušený kouč vedl čtvrteční dopolední trénink ve velké hale ČSOB Pojišťovna ARENY. „O změně na postu hlavního trenéra jsem se dozvěděl ve čtvrtek těsně před dopoledním tréninkem. Vedení klubu mi oznámilo tuto změnu a po debatě jsem se rozhodl tuto pozici přijmout a že jdu do toho. Chci klubu, v němž pracuji, pomoci,“ řekl osmašedesátiletý kouč po čtvrteční tréninkové jednotce.

Co pro vás znamená vést první tým Dynama?

„V Pardubicích, kde jsem se narodil, jsem leccos prožil a beru za vysokou poctu, že se stávám hlavním trenérem Dynama. Vést Pardubice pro mě mnoho znamená. Uvědomuji si zároveň obrovskou zodpovědnost vůči celé organizaci a fanouškům pardubického hokeje. Všichni musíme pracovat na výsledkovém zlepšení a udělat pro něj všechno. Věřím, že kluci zaberou. Neříkám, že dříve nepracovali ale chyběly nám výsledky.“

Již máte za sebou čtvrteční trénink…

„Věnovali jsme se především činnostem, s nimiž máme největší problémy, těmi jsou přesilové hry. Pracovali jsme i na obraně, abychom změnili systém defenzívy. Branek jsme dostávali mnoho, základem vítězství je přitom vždy defenzíva. Ta vede k úspěšným výsledkům. Musíme se snažit, abychom pomáhali brankářům, hráli zodpovědně do obrany a zároveň aktivně.“

Vaším prvním utkáním v nové roli je východočeské derby…

„Shodou okolností jedu ke svému prvnímu utkání do Hradce Králové, kde jsem hrál i trénoval dlouhou dobu. Působil jsem zde ve všech možných funkcích. Na derby se těším a zároveň respektuji sílu Mountfieldu. Chceme se na zápas důsledně připravit a uspět. Kluci jsou profesionálové, určitě se ničeho nebojí. Samozřejmě i jim vadí výsledkový propad, který se odrazil v umístění v tabulce. Čeká nás nový zápas a chceme v něm bodovat. Jdeme do derby s cílem jej vyhrát.“

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram