50+50 Společný koncert Komorní filharmonie Pardubice a absolventů ZUŠ Pardubice Polabiny…

Pardubice – Komorní filharmonie Pardubice a ZUŠ Pardubice-Polabiny – tato dvě kulturní tělesa slaví půlstoletí své existence! Večer při příležitosti společných kulatin bude nabitý hudbou. Na koncertu 26. září zazní skladby W. A. Mozarta, F. X. Brixiho, F. Bendy a E. Schulhoffa. Spolu s orchestrem vystoupí významní absolventi školy.

ZUŠ v Pardubicích-Polabinách byla otevřena v únoru 1968, rozhodnutí o založení Komorní filharmonie Pardubice (tehdy Východočeského komorního orchestru) padlo v květnu roku 1969. Obě kulturní instituce tak mají nejen podobný čas vzniku, ale i řadu dalších společných aktivit. Mnoho hráčů orchestru vyučovalo a dodnes pedagogicky působí na ZUŠ. A na oplátku škola vzdělávala řadu muzikantů, kteří po dalších uměleckých studiích přišli do Komorní filharmonie Pardubice jako výkonní hudebníci a stali se platnými členy orchestru. I v dnešní době navštěvují pravidelně žáci školy abonentní koncerty, kde mohou slyšet vynikající interpretační výkony v oborech, které na ZUŠ studují.

Reklama

Na koncertu se spolu s orchestrem Komorní filharmonie Pardubice představí bývalí absolventi školy, dnes výkonní uznávaní umělci. Aleš Bárta, jeden z nejúspěšnějších českých varhaníků, navštěvoval v LŠU hru na varhany a klavír, Pavel Merta hru na akordeon (na koncertu však bude hrát na saxofon), Marcela Tománková hru na hoboj a Jiří Hájek zpěv, dirigent Jaroslav Brych hru na lesní roh a moderátor Petr Kadlec hru na violoncello.

50+50 bude poctou nejen Komorní filharmonii Pardubice a ZUŠ Pardubice-Polabiny, ale především lidem, pro něž se umění a hudba staly každodenní potřebou.


Koncert z cyklu Společně s přáteli

Kdy & kde: středa 26. 9. 2018 v 19.30 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích

Program: Wolfgang Amadeus Mozart František Xaver Brixi František Benda Erwin Schulhoff

Účinkující: Aleš Bárta – varhany Pavel Merta – saxofon Marcela Tománková – hoboj Jiří Hájek – baryton

Komorní filharmonie Pardubice Jaroslav Brych – dirigent Průvodce pořadem Petr Kadlec

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram